Anasayfa » Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

tarafından gtbdnova18

 

Samet Serttaş

Herbalife Devlet ve Kurumsal ilişkiler EMEA Bölge Müdürüdür. Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında lisans, Nottingham Üniversitesi Üretim Yönetimi alanında yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Küresel ve Bölgesel Çalışmalar alanında ikinci yüksek lisansını yapan Serttaş, halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktora çalışmasına devam etmektedir. İş hayatına Tarım ve Köy İşleri Bakanlığında başlayan Serttaş; TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri komisyonunda danışman ve Amerikan Büyükelçiliği Tarım Bölümünde kıdemli uzman olarak görev yapmıştır.

 

Sema Toraman

Amway Türkiye firmasında Ruhsatlandırma ve Teknik Mevzuat Baş Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Bunun yanında, AR&GE Avrupa Hindistan Afrika Birimine raportörlük görevini de yürütmektedir. 1995 yılında ODTÜ Fen Fakültesinden Biyolog (majör eğitim moleküler biyoloji ve biyokimya olmak üzere) ünvanı ile mezun olmuş ve ardından ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünden Yüksek Lisans derecesi alarak Biyoteknoloji ve Biyokimya alanlarında uzmanlaşmıştır. 1998 yılında ABD’den Bitki Patolojisi konusunda edindiği doktora unvanını destekleyen YÖK doktora bursunu kazanmıştır. ODTÜ ve Muğla Üniversitesi’nde araştırma ve öğretim asistanı olarak çalışmıştır. 1999 yılında Amway Türkiye’nin Pazarlama Departmanında eğitim uzmanı olarak, daha sonra 2004 yılında Global AR&GE birimine bağlı olan Ruhsatlandırma ve Teknik Mevzuat Departmanında birim uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2005 yılından bu yana, Gıda ve Temizlik & Kozmetik sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, yönetim kurulu düzeyinde faaliyet göstermektedir ve aynı zamanda 2007 yılından bu yana TGDF’yi temsilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Özel Amaçlı Gıdalar” çalışma grubunda yer almaktadır. Sema Toraman aynı zamanda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2014 yılında oluşturulan “uzman veri bankası” listesinde yer almaktadır. Ayrıca; 2011, 2015 ve 2016  yıllarında CCNFSDU’da (Codex Committee on Nutrition and Foods for Special Dietary Uses) “Özel Amaçlı Gıdalar” çalışma grubu üyesi olarak ülke masasında yer almıştır.

 

Tanju Cepheli

BASF Türk Kimya firmasında Sağlık ve Gıda Satış Departmanının Türkiye, Ortadoğu bölgelerinden sorumlu Satış ve Endüstri Bölüm Yöneticisidir. Almanya’da Fachhochschule für Betriebswirtschaft  Üniversitesinde Ekonomi eğitimi almıştır. 26 yıldan bu yana, BASF firmasının kozmetik, gıda, yem katkıları, aroma ve ilaç departmanlarının satış bölümlerinde global pozisyonlar da dahil olmak üzere yöneticilik yapmaktadır. Eczacıbaşı İlaç ve Bayer AG’den en iyi tedarikçi ödüllerini almıştır. Cognis firmasının ilaç ve gıda departmanlarının birleşmesinde de etkin rol almıştır. 2014 yılında ISPE Sağlık Bilimleri Derneği Yönetim Kurulunda görev üstlenen Cepheli, Türkiye Kontrollü Salım Sistemleri Derneği ve TÜFTAD (Türk Farmasötik Teknoloji Araştırmacıları Derneği) gibi farklı mesleki kuruluşlara da üyedir. Ayrıca Profesyonel ‘Erickson Koçu’dur. Ilaç ve Eczacılık Fakültelerinde de ders vermektedir. Halen, Uluslararası EWMD Yönetiminde Kadın Derneğinin Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.

 

Abdullah Uzun

Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Donanımı Bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Lonza ve Capsugel’in Türkiye yetkili temsilcisi olan Bayfar Medikal Ticaret ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nde 2007 yılından buyana farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Halen Bayfar Medikal Ticaret ve Danışmanlık LTD. ŞTİ.’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Abdullah Uzun 1981 doğumlu olup evlidir.

 

 

Süha Aksoy

2013 yılından bu yana DSM Nutritional Products firmasında, Türkiye Pazarı Gıda Takviyesi ve İlaç sektöründen sorumlu Satış Müdürü görevini yürütmektedir. Northern Virginia Community College’da İşletme alanında önlisans ve George Mason Universitesinde Görsel İletişim Teknolojileri bölümünde lisans eğitimi alarak 2002 yılında mezun olmuştur. 2006 yılına kadar reklam sektöründe farklı görevlerde çalışmıştır. 2006 yılında ağırlıklı Ortadoğu pazarında faaliyet gösteren Tisan Mekanik A.Ş. firmasında Uluslararası Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2008 yılında BirgiMefar firmasında Ticaret ve Lojistik Müdürü Yardımcısı olarak yine uluslararası pazarlardan sorumlu olarak görev almıştır. 2010 yılında Deva Holding bünyesindeki Uluslararası Pazarlar departmanında İhracat Satış Şefi olarak görev yapan Aksoy, yine bu dönemde, 2009 yılında başlamış olduğu Galatasaray Üniversitesi Pazarlama ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisans programını 2011 yılında tamamlamıştır.

 

Aslı Elif Tanuğur Samancı

Aslı Elif Tanuğur Samancı, Türkiye’nin ilk ve tek yerli propolis üreticisi BEEO’nun kurucularından, aynı zamanda ulusal ve uluslararası 39 farklı ödüle layık görülmüş bir kadın girişimcidir. 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 17 yıl boyunca arı ürünleri sektöründe Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak görev yapmıştır. Yüksek lisans öğrenimini İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesinde MBA eğitimini gerçekleştirdi. Ardından Düzce Üniversitesi Biyoloji Bölümünde Doktora eğitimini tamamladı. Oğlunun bağışıklık sorununa çare aradığı dönemde propolis ve arı sütü ile tanışan Aslı Elif Tanuğur Samancı, bu ürünlerin Çin’den geldiğini öğrenince oğlu için üretmeye karar verdi. 6 ay kendi ürettiği propolis özütü ve arı sütünü kullandıktan sonra oğlunun bağışıklığının arttığını gördü. Bu şifayı tüm annelere ulaştırma hayaliyle yola çıktı ve girişimci olmaya karar verdi. Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretmek ve propolis proses yöntemini geliştirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için eşi Ziraat Yüksek Mühendisi Taylan Samancı ve hocası Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte 2013 yılında firmasını kurdu. 10.000 metrekarelik tesisi 190’ın üzerinde çalışanı 5000 sözleşmeli arıcısı ve 550.000 arı kovanı ile Türkiye’nin en büyük propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal üreticisidir. %100 doğal, katma değerli sprey, tablet, damla, karışım, şurup, kozmetik formundaki ürünlerini Türkiye’de BEE’O markası ile e-ticaret sitesi www.beeo.com.tr üzerinden, 35.000 eczane ve 5000 perakende satış noktasında, Amerika’da ise e-ticaret sitesi www.beeandyou.com üzerinden; ayrıca Amazon, CVS, Wallmart, E-bay’de ve 3500 perakende satış noktasında satışa sunuyor. Tüm bunlarla birlikte, Amerika, Kore, Almanya, Belçika, Hollanda, İsveç, İngiltere, Avusturya, Katar, Fransa, Dubai, Kıbrıs ve Suudi Arabistan’a ürünlerini ihraç ederek, Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Mehmet Erden Kutsal

Mehmet Erden Kutsal, 9 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kutsal, 1998 yılında Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. İş hayatında Yapı & Kredi Bankası, Turkcell, Ernst & Young firmalarında yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde yer aldıktan sonra 2006 yılından bu yana takviye edici gıdalar sektöründe kendi kurduğu Peptiline ve EasyVit markalarıyla kariyerine devam ediyor. Evli ve 1 çocuk babası olan Mehmet Erden Kutsal, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

 

Erdem Kumcu

Kasım 2019 tarihinden bu yana, Bayer Türkiye-Tüketici Sağlığı Bölümünde Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2001 yılında Ege Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Kumcu, kariyeri boyunca Danone Baby, L’oreal, GlaxoSmithKline firmalarında, aralarında Türkiye, Güney Afrika ülkelerinin bulunduğu çeşitli lokal ve uluslararası görevlerde yer almıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Related Articles