Anasayfa » FHN Talk

FHN Talk

tarafından gtbdnova18

Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği ile DYT Mag dergisinin işbirliğinde düzenlenen FHN Talk toplantıları ile iki ayda bir; gıda, beslenme ve sağlık profesyonellerini, bu alanda çalışan akademisyenleri ve kamu çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

Neden

Gıda, Beslenme ve Sağlığın korunması konusunda farkındalık yaratmak, güncel bilgileri mesleğin liderleriyle paylaşıp görüş alışverişinde bulunmak, kamuoyunda gıda, beslenme ve sağlık ilişkisi konusunda bilimsel verilere dayalı bilgi kaynağı oluşturmak

Kimler katılmalı

Diyetisyenler, Hekimler, Sağlık Çalışanları, Kamu çalışanları, Akademisyenler

Nasıl bir toplantı

Toplantılar öğleden sonra 14:00-17:00 arasında düzenlenir. Her toplantıda bir tema konu belirlenir. Bu konu etrafında ana konuşmacı sunum icra eder, diğer konuşmacılar da bu alandaki son bilimsel çalışmalardan örnek verir. Dinleyiciler ile interaktif bir tartışma ortamında sunumlar ve veriler tartışılır.

Hedefi

Toplantı sonrasında tartışılan konu etrafında kamuoyuna bilgi raporu hazırlanır. Kamu tarafından alınması talep edilen bir politika önceliği belirlenir ise bu alanda savunuculuk yapılır. Medya kanalları ile toplantı sonuçları hakkında bilgi paylaşımında bulunulur.

FHNTALK 1 – 14 Şubat 2020

FHNTALK 2 – 10 Haziran 2020

FHNTALK 3 – 07 Ekim 2020

Related Articles