Anasayfa » Koronavirüs Döneminde Gıda Takviyesi Kullanımı Arttı

Koronavirüs Döneminde Gıda Takviyesi Kullanımı Arttı

tarafından gtbdnova18

Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) olarak, Nielsen ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Gıda Takviyesi Kullanımı ve Beslenme Alışkanlıkları Ölçümü” anketi, koronavirüs (Covid-19) sürecinde gıda takviyeleri kullanımının arttığını ortaya koydu.

GTBD tarafından Nielsen’e yaptırılan Gıda Takviyesi Kullanımı ve Beslenme Alışkanlıktan Ölçümü’ anketini değerlendiren GTDB Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Samet Serttaş, “Türkiye’deki gıda takviyesi kullanımı, koronavirüs döneminde gıda takviyesi kullanımı ve beslenme alışkanlıklarının değişimini görmek için büyükşehirler başta olmak üzere 12 şehirde, 18 yaş ve üzeri 600 kişinin katıldığı bir anket çalışması gerçekleştirdik.

23-25 Nisan tarihleri arasında, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Edirne’de yapılan anketin sonucuna göre, ankete katılanların yüzde 71’i koronavirüs döneminde bağışıklığını artırmak için gıda takviyesi kullandığını, yüzde 37’si bu dönemde gıda takviyelerine daha fazla güvendiğini söyledi” dedi.

Serttaş, son 12 ay içerisinde gıda takviyesi kullananların yüzde 29’unun, salgın döneminde daha sık gıda takviyesi aldığını da vurguladı. Serttaş, sözlerini şövle sonlandırdı: “Bu sonuçlara göre her 4 kişiden 1’i, koronavirüs döneminde bağışıklığını arttırmak için gıda takviyesi kullanıyor. Bu dönemde bağışıklığını arttırmak için gıda takviyesi kullananların oranının kadınlarda erkeklere kıyasla anlamlı oranda daha yüksek olduğu görülüyor. Koronavirüse karşı kullanılan gıda takviyeleri arasında da ilk sırada vine C ve B2 vitaminleri yer alıyor.

Söz konusu anket, basında da önemli yer buldu.

BURSA A Gazetesi

Hakimiyet Gazetesi

 

İzmir Yeni Bakış Gazetesi

Yeni Mesaj Gazetesi

 

 

Related Articles