Anasayfa » COVID-19 İLE MÜCADELEYE İLİŞKİN AÇIKLAMA

COVID-19 İLE MÜCADELEYE İLİŞKİN AÇIKLAMA

tarafından gtbdnova18

Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD), küresel çapta bir sorun haline gelen Covid-19 tehdidi nedeniyle, gerek yurt içinde gerek de küresel ölçekte, gıda, gıda takviyesi, sağlık ve beslenme konularında güncel araştırmaları ve yaşanan değişimleri yakından takip etmekte ve iletişim kanalları yoluyla duyurmaktadır.

GTBD, küresel salgını bir fırsat olarak görüp etik ve insani değerleri dikkate almayanlarla yürütülen mücadelede; Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nı destekliyor ve her türlü iş birliğine hazırdır.

GTBD, kamuoyuna güvenilir ve doğru bilgiler sunmak, Covid-19 ile ilgili kamuoyunda paniğe yol açabilecek paylaşımları önlemek ve halk sağlığının korunmasına destek olmak amacıyla, daha fazla insana ulaşma ve doğru bilgileri paylaşma hususunu önemsemektedir.

GTBD Sağlık Bakanlığı’nın, Covid-19 koruma ve kontrol önlemlerine harfiyen uymakta ve paydaşlarına doğru bilginin iletimini sağlamaktadır. Üye firmalarımız, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün konuyla ilgili tüm yönlendirmelerini uygulamakta olağanüstü dikkat göstermektedir.

Sağlık Bakanlığı ve COVID-19 Bilim Kurulu Üyelerinin de belirttiği şekilde; bu mücadelede en büyük silahımız bağışıklık sistemimizdir. Tüm paydaşlarımıza; evde kalmalarını, sosyal mesafeyi her zaman korumalarını, bağışıklık sistemlerini güçlü tutmalarını, sağlıklı beslenmelerini, düzenli uykuya dikkat etmelerini, evde de aktif olmalarını ve el hijyenine/konut hijyenine çok dikkat etmeleri mesajını bıkmadan, defalarca yineleyerek sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığı, ülkemizde gıda tedarik zincirinin aksamaması konusunda tüm gıda üreticileri, ithalatçıları, dağıtıcıları ve çiftçilerimizle beraber kahramanca mücadele etmektedir. Tüm üyelerimizle beraber gıda tedarik zincirinin aksamaması çabalarında yer alacağımızı ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.

Ülkemizde Gıda takviyeleri; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Bakanlıkça belirlenen limitler dahilince piyasada onaylı ürünler günlük güvenli alım değerlerinin altındadır. Vatandaşlarımız, ürünlerin üzerinde onay numarasını aramalı ve bakanlık web sitesinden ürünlerin onayını sorgulamalıdır. https://ggbs.tarim.gov.tr

GTBD olarak, COVID-19 mücadelesinde başta Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanları olmak üzere, bu süreçte mücadele eden tüm görevlilerimize; şükran ve minnetlerimizi sunarız.

Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarımızla her türlü iş birliğine ve bilgi paylaşımına hazır olduğumuzu, toplumumuz için tüm imkanlarımızla bu seferberliğin bir parçası olacağımızı belirtmek ister, Türkiye’mize sağlıklı günler dileriz.

Related Articles